Historia firmy Karton Polska, która została założona w Zduńskiej Woli oraz okolicach, sięga przełomu lat 80. i 90. Jest przedsiębiorstwem rodzinnym, a dzisiejszy jej właściciel - Maciej Kołodziejczyk - początkowo zdobywał cenne doświadczenie w dziedzinie tektury i opakowań, co przełożyło się na późniejsze sprawne i profesjonalne zarządzanie firmą.

Firma Karton Polska początkowo zajmowała się tworzeniem drewnianych palet i skrzyń. W związku z ogromnym zapotrzebowaniem na materiały tekturowe, firma postanowiła zmienić kierunek działań na opakowania, ale nie tylko. Początki nie były łatwe, ale nie ze względu na brak klientów, a na… brak surowców. Mimo to, firma Karton Polska ewoluowała, a duża część przychodu była przeznaczona na inwestycje. Stąd w halach produkcyjnych pojawiła się najnowsza możliwa infrastruktura do produkcji opakowań. Sprzęt i oprogramowanie były sprowadzane z Niemiec, gdzie przemysł tekturowy był znacznie bardziej rozwinięty.

Rozwój Karton Polska wymagał również powiększenia pomieszczeń gospodarczych. Karton Polska zaczynał od małych magazynów na opakowania (100 metrów kwadratowych), a dziś produkcja tektur mieści się w kilku znacznie większych halach. Firma w planach ma również budowę kolejnego pomieszczenia o powierzchni aż 11 tys. metrów kwadratowych, by swobodnie pracować w branży tektury i opakowań.

Dziś Karton Polska to potężne przedsiębiorstwo. Obecnia nasza firma to wiodący na rynku producent opakowań tekturowych, który oferuje swoje opakowania i produkty z tektury dla takich branż, jak spożywcza, obuwnicza, automotive, farmaceutyczna czy chemiczna. Znaczna część zamówień to wysyłka eksportowa - nie tylko do krajów Europy, ale całego świata.

Produkcja opakowań tekturowych to nasza pasja.

Pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Poniedziałek - Piątek w godzinach 7:00 -18:00
Napisz lub zadzwoń